سیستم فروش تیکت Landbox

پشتیبانی سیستم فروش بلیط  landbox یک برنامه مدیریت پشتیبانی مشتری است. با پیگیری درخواست‌های مشتریان و حل مشکلات آن‌ها بر اساس نوع موضوع، اولویت و دسته‌بندی، تجربه کاربری عالی را برای کاربران فراهم می‌کند، و به مشتریان اجازه می دهد تا در سریع ترین زمان ممکن پشتیبانی دریافت کنند و در عین حال درخواست های خود را پیگیری کنند. شما می توانید با استفاده از سیستم فروش بلیط تجربه پشتیبانی مداوم را به مشتریان خود ارائه دهید.

nmd1

ویژگی های برنامه Landbox

 پرطرفدارترین ویژگی‌های برنامه Landbox که نشان می‌دهد ما چگونه برنامه خود را بهبود و توسعه داده‌ایم.

SASS
JQUERY
HTML 5
بوت استرپ 5
لاراول میکس
NPM
لاراول

نکات برجسته برنامه

پشتیبانی سیستم فروش بلیط Landbox یکی از برنامه های جدید و دارای پیشرفته ترین ویژگی ها می باشد.

در زیر نکات برجسته این اپلیکیشن آورده شده.

قالب های ایمیل

سیستم رتبه بندی

ssl اجباری

صفحات سفارشی

اسکرول بینهایت

گزارش ها

زبان

بارگذاری مجدد خودکار

مقالات

گروه های کاربری

پروژه ها

گزارش ها

نقش های سفارشی

ویژگی های اصلی Landbox

پشتیبانی سیستم فروش بلیط  Landbox دارای ویژگی های زیادی است که استفاده از آن برای هر کاربری، حتی مبتدی را کاملاً آسان میکند.

پروژه های سفارشی

با وارد کردن لیست پروژه ها میتوان آنها را دسته بندی کرد با استفاده از این ویژگی مشتریان می توانند به راحتی مشکلات هر پروژه را اطلاع دهند.

ایجاد گروه ها

میتوان کارمندان را در گروه های مختلف قرار داد. و هر کدام از آن گروه ها را دسته بندی کرد. همچنین با گروه بندی مشتریان تیکت میتوان با حفظ روند مناسب خدمات بهتری به مشتریان ارائه داد.

مدیریت نقش ها

این ویژگی به شما این امکان را می دهد نقش های سفارشی ایجاد کنید و مجوزهای دسترسی را برای آن نقش ها تنظیم کنید. به طوری که می توان با نقش های داده شده کارمندان را بهتر مدیریت کرد.

چت خارجی

برنامه Landbox از سیستم های چت خارجی شخص ثالث پشتیبانی می کند. اکنون می توانید با این سیستم از مشتریان خود پشتیبانی کنید.

CSS و JS سفارشی

با استفاده از CSS و JS میتوان استایل برنامه و جاوا اسکریپت آن را مطابق با سلیقه خود درست کنید.در اصل با این ویژگی مشتری میتواند بدون درنظر گرفتن استایل خود برنامه، سلیقه خود را اعمال کند

امنیت

برنامه Landbox به شما این امکان را می‌دهد که هر کشورها را از لحاظ دسترسی در لیست سفید یا لیست سیاه برنامه قرار دهید. همچنین در برابر حملات DOS محافظت می کند.

حذف چندگانه

این ویژگی برای حذف چندین داده به طور همزمان استفاده می شود. اگر حجم زیادی از داده ها را در برنامه دارید با استفاده از این ویژگی همه داده ها را یکباره پاک کنید.

وارد کردن فایل

از ویژگی import file برای آپلود حجم عظیمی از داده ها از طریق یک فایل csv یا excel استفاده می شود. با استفاده از این ویژگی در زمان صرفه جویی کنید.

کپچا

کپچا یکی از ویژگی های امنیتی اپلیکیشن Landbox است. Recaptcha دستی و Google recaptcha برای تمایز بین کاربران و ربات ها در این برنامه استفاده شده است.

آدرس آی پی

برنامه Landbox به طور خودکار آدرس IP، کشور و منطقه زمانی مشتریان ثبت نام شده را شناسایی می کند. همچنین می توانید آدرس IP مشکوک را با اضافه کردن آن مسدود کنید.

گوگل آنالیتیکس

شناسه ردیابی گوگل را در برنامه اضافه کنید و ردیابی و نظارت بر فعالیت های برنامه و جریان ترافیک را شروع کنید.

یادداشت مدیریت

هنگام پردازش بلیط، می توانید اطلاعات مهم را از طریق برنامه Landbox بین کارمندان به اشتراک بگذارید. این اطلاعات برای همه کارمندان قابل مشاهده است.

LTR به RTL

سازگار با RTL: تنها با یک کلیک کل برنامه به طرح بندی راست به چپ (RTL) تبدیل می شود. همچنین میتوان زبان را به فارسی تغییر داد.

تحت تعمیر و نگهداری

رفع اشکالات، بهبودها و ارتقاء در برنامه اکنون با فعال کردن حالت "تحت تعمیر و نگهداری" در برنامه Landbox بسیار آسان است.

توابع اتوماسیون

میتوان اتلاف وقت برای کارهای تکراری کاربران را در برنامه کاهش داد. به عنوان مثال، پاک کردن خودکار، بستن خودکلر تیکت ها، حذف اعلان ها و ...

اطلاعیه

این فرآیند فعالیت و یا بروزرسانی ها را به کارربان اطلاع میدهد و همچنین می توانید اعلان های سفارشی خود را برای کاربران برنامه ارسال کنید.

ایمیل به تیکت

ایمیل به تیکت ابتدا ایمیل های دریافتی ادمین را بررسی می کند و در صورت مشاهده ایمیل جدید آن را به تیکت تبدیل می کند.

گزارش ها

تمام فعالیت های کارمندان خود را زیر نظر بگیرید و عملکرد آنها را با امتیاز داده شده توسط مشتری تجزیه و تحلیل کنید. و خدمات بهتری به مشتری ارائه دهید.

اسکرین شات های مهم Landbox

مهم ترین اسکرین شات های برنامه را بررسی کنید تا یک نمای کلی از برنامه دریافت کنید.

سوالات متداول

سوالات متداول زیر را بررسی کنید تا به سرعت برنامه خود را بدون هیچ تاخیری تنظیم کنید.

به پنل مدیریت -> تنظیمات برنامه -> تنظیمات عمومی بروید. با این تنظیم می‌توانید «عنوان و آرم برنامه» برنامه را مطابق با انتخاب خود به‌روزرسانی کنید.

عنوان: با پر کردن فیلد ورودی با نام "عنوان" می توانید عنوان اصلی برنامه را در ان جا تنظیم کنید.

آپلود لوگوی روشن: می‌توانید برای تم تاریک لوگوی روشنی را بارگذاری کنید تا بهتر دیده شود.

آپلود لوگوی تاریک: می‌توانید برای تم روشن لوگوی تاریکی را بارگذاری کنید تا بهتر دیده شود.

آپلود Dark-Icon: شما می توانید "نماد تاریک" برند خود را آپلود کنید

آپلود Light-Icon: می توانید "نماد روشن" برند خود را آپلود کنید تا در تم تاریک دیده  شود.

آپلود Favicon: شما می توانید  "Favicon" برند خود را برای برنامه آپلود کنید.

توجه: لطفاً پس از آپلود عنوان، لوگوها، نمادها و فاویکون، روی دکمه «ذخیره تغییرات» کلیک کنید.

تنظیمات رنگ: به پنل مدیریت -> تنظیمات برنامه -> تنظیمات عمومی بروید. با این تنظیم می‌توانید رنگ‌های «اصلی و ثانویه» برنامه را مطابق با انتخاب خود به‌روزرسانی کنید.

رنگ اصلی: برای تغییر رنگ اصلی برنامه خود، لطفاً روی فیلد ورودی (RGBA) "Primary color" کلیک کنید و رنگ مورد نظر خود را تنظیم کنید، سپس روی دکمه "ذخیره تغییرات" کلیک کنید تا تغییر برنامه را در سطح جهانی مشاهده کنید. .

رنگ ثانویه: برای تغییر رنگ ثانویه برنامه خود، لطفاً روی فیلد ورودی (RGBA) "Secondary color" کلیک کنید و رنگ مورد نظر خود را تنظیم کنید، سپس روی دکمه "ذخیره تغییرات" کلیک کنید تا تغییر برنامه را در سطح جهانی مشاهده کنید. .

1. ابتدا به صفحه Admin Panel->Announcements بروید.

2. بر روی دکمه "افزودن اطلاعیه" در جدول "اعلامیه ها" کلیک کنید.

3. یک پاپ آپ معین با "افزودن اعلامیه" ظاهر می شود و با توجه به اطلاعات یا اعلامیه خود "عنوان" را ارائه می دهد.

4. فیلد «متن اطلاعیه» را با توضیحات مربوط به اعلامیه «عنوان» پر کنید.

5. اکنون "تاریخ شروع" و "تاریخ پایان" را برای زمانی که اعلامیه باید برای کاربران در برنامه قابل مشاهده باشد و زمانی که برای کاربران نامرئی باشد را انتخاب کنید.

6. برای انتشار در سایت اصلی برنامه. لطفاً مطمئن شوید که ابتدا دکمه تغییر وضعیت "Status" را فعال کرده و سپس روی دکمه "ذخیره تغییرات" کلیک کنید.

اعلان های سفارشی: این اعلان ها به صورت دستی از طریق پنل مدیریت برای کاربران ارسال می شود.

برای ارسال "اعلان سفارشی" به "مشتری" یا "کارمند"، به پنل مدیریت-> اعلان ها-> اعلان های سفارشی بروید. در آنجا دو دکمه را خواهید دید: «نوشتن برای کارکنان» و «نوشتن برای مشتریان». روی هر یک از دکمه هایی که شما را به صفحه مربوطه هدایت می کند کلیک کنید. اکنون کاربر را از منوی بازشوی «To» انتخاب کرده و در فیلدهای «موضوع» و «پیام» تایپ کنید و سپس بر روی دکمه «ارسال پیام» کلیک کنید تا «اعلان سفارشی» برای کاربر ارسال شود.